ULTRA LITHIUM AAA

ULTRA LITHIUM AAA
- Professional energy for digital cameras and walkie talkies
- Withstands extremely low temperatures
| VARTA Type | 6103 |
| Reference IEC | FR10G445 |
| Battery Size | AAA |
| Diameter | 10.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Weight | 7.7 g |
| Electrochemical System | Primary Lithium CardPower (LI/IRON DI) |
| Voltage | 1.5 V |
ULTRA LITHIUM AA

ULTRA LITHIUM AA
- Professional energy for digital cameras and walkie talkies
- Withstands extremely low temperatures
| VARTA Type | 6106 |
| Reference IEC | FR14505 |
| Battery Size | AA |
| Diameter | 14.5 mm |
| Height | 50.5 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Electrochemical System | Primary Lithium CardPower (LI/IRON DI) |
| Voltage | 1.5 V |
ULTRA LITHIUM 9V

ULTRA LITHIUM 9V
- Professional energy for smoke detectors
- Withstands extremely low temperatures
| VARTA Type | 6122 |
| Battery Size | 9V |
| Height | 49.2 mm |
| Weight | 41.0 g |
| Electrochemical System | Primary Lithium CardPower |
| Voltage | 9 V |


